TRK System

Hendi i jego stoisko na targach Polagra spełniało też rolę jubileuszową, wszakże minęło 10 lat od założenia firmy Hendi w Polsce.

Hendi na targach Polagra.

Polagra to impreza wystawiennicza z długą tradycją. Pierwsza Polagra odbyła się w 1985 roku. Prehistoria. Prędzej czy później, każda firma która ma cokolwiek do powiedzenia na rynku HoReCa w naszym kraju, zbuduje stoisko na Polagrze.

A Hendi to poważny gracz w świecie polskiej branży gastronomicznej. I opowiemy tu o stoisku Hendi na targach Polagra.

 

Warunki jakie powinno spełnić stoisko gastronomiczne

Stoisko na targach gastronomicznych musi spełniać pewne warunki. Zacznijmy od kuchni.

 • Kuchnię projektujemy  tak by pracujący w niej kucharze mieli warunki prawie jak w zwykłym obiekcie gastro.
 • Wyposażenie obejmuje stoły, kuchenki, lodówki (działające przez 24h, co na targach musi być zaznaczone już na etapie wstępnych uzgodnień z organizatorem targów), umywalki do mycia rąk i zmywak
 • Regały i pojemniki na sztućce, porcelanę i wszystko co jest potrzebne na codzień w kuchni.

Oznacza to że będziemy potrzebowali wydzielonego i oddzielonego od ciekawskich spojrzeń miejsca.

 Miejsce na kuchnię na stoisku targowym

 • W halach targowych które są przygotowane do targów gastro w podłodze są poprowadzone specjalne kanały zaopatrzone w media: wod-kan i prąd elektryczny. Skutkiem tego musimy ustawić kuchnię na kanale.
 • To implikuje kształt i orientację stoiska. I komplikuje budowę. Instalacja wod-kan i elektryczna nie zbuduje się sama. W szczególności elektrycy muszą mieć uprawnienia do tej pracy.

Instalacje kuchenne są wykonane jak najszybciej jak to możliwe. W rezultacie prace instalacyjne prowadzone są równolegle z zabudową stoiska.

 

Stoisko Hendi pokazy live cooking

Pokazy live cooking

 • ważnym promocyjnym zabiegiem, bez wątpienia są pokazy live cooking, połączone z wykładem o zaletach sprzętu promowanego na stoisku
 • Live cooking wymaga wcześniejszego przygotowania półproduktów i przechowania ich w stanie zamrożonym do czasu pokazu. Półprodukty przyjeżdżają zamrożone lub schłodzone w termoportach
 • Dla urzeczywistnienia pokazu są potrzebne stanowiska kuchenne dostępne dla publiczności. obecność publiczności rozwiązujemy na dwa sposoby: bufet na podwyższeniu lub stół i siedziska dla publiczności. Ostatnio popularniejszy jest drugi sposób.

Jak można zobaczyć na fotografiach, bez wątpienia stół jest lepszym rozwiązaniem. Przechodząc do samych pokazów to wymagają one wyposażenia kucharzy w zestawy mikrofonowe tak by wszyscy dobrze słyszeli treść objaśnień. Piece które widzimy za plecami kucharzy są w pełni funkcjonalne. Miejsca dla publiczności zaopatrzone w sztućce i reklamowy katalog. Po każdych pokazach, w międzyczasie, podkuchenni sprzątają wszystkie pozostałości po poprzednich pokazach. Mając na uwadze łatwość i wygodę sprzątania stosujemy naczynia jednorazowe. Nawiasem mówiąc kwestię wywozu śmieci ze stoiska musimy również załatwić z organizatorem podczas wstępnych ustaleń.

Reszta świata i stoiska gastro Hendi na Polagra.
 • Oprócz kuchni i pokazów, które krótko mówiąc , są najlepiej pamiętanym fragmentem stoiska przez publiczność, istnieje jeszcze marketingowa część stoiska odwiedzana równie tłumnie.
 • Tej części stoiska udzielamy uwagi w równym stopniu jak kuchni. Ogólnie mówiąc ta część zarobi na pokazy gastro.
 • Królestwo podestów i ekspozycji. Starannie wyselekcjonowane marki i rodzaje urządzeń

Na chciałoby się rzec tradycyjnej części stoiska jest ekspozycja sprzętu i akcesoriów. Ta część przyciąga klientów którzy są potencjalnymi kupcami lub pośrednikami między Hendi a klientem detalicznym.

Po tej stronie najważniejsze są dwa słowa: podest i wystawa. Podest daje wysokość, a wystawa daje czytelność. Na tym stoisku podestu i wystawy rozłożyły się po równo. Białe podesty razem z błękitną wykładziną dawały spójność kolorystyczną stoiska i barw firmowych. Jeżeli na którymś z podestów znajduje się promowany sprzęt akcentujemy to podświetleniem lub oświetleniem.

Projekt i nadzór: Tatjana Kobuszewska, TRK System.

 

Formularz kontaktowy

   zxc2000