Cafe Lura. Bistro i turystyczna atrakcja. By TRK System Tatjana Kobuszewska

Cafe Lura. Bistro i turystyczna atrakcja. By TRK System Tatjana Kobuszewska

Cafe Lura powstało w wyniku dynamicznie zmieniającej się sytuacji aglomeracji łódzkiej. Budowa autostrad okalających Łodź, zmienia sytuację również na bliższych i dalszych przedmieściach Łodzi. Taką miejscowością jest Nowosolna.

Nowosolna jest również atrakcją samą w sobie. Jest tu jedne z rzadszych, jeśli nie jedyne w Polsce skrzyżowanie w kształcie gwiazdy nie będące rondem.

 

Cafe Lura – koncepcja

Bistro jak sama nazwa wskazuje jest barem szybkiej obsługi.

Czyli śniadania przygotowywane na miejscu – przekąski , kawa napoje.

Kuchnia spełnia wszystkie zalecenia sanepidu. W tym celu został wykonany i pozytywnie zaopiniowany projekt zaplecza kuchennego.

Kuchnia była wyłącznie elektryczna. A niezbędna wentylacja została zaprojektowana jako grawitacyjna. Ze względu na zastosowane rozwiązania san-epid zgodził się na nie stosowanie wentylacji mechanicznej.

 

Sala konsumpcyjna

Sala konsumpcyjna była nieregularna w kształcie. Projekt budynku nie przewidywał że będzie tam gastronomia która „lubi” regularne kształty.

Jak można zobaczyć nie było to przeszkodą, by zaprojektować i urzeczywistnić całkiem interesujące wnętrze.

 

Kolorystyka

Panie prowadzące Cafe Lura chciały by ich bistro było w modnych kolorach i stylu. Miało to stanowić dodatkowy magnes ściągający publiczność. Tutejsze okolice są raczej konserwatywne w stylu.

Początkowe wizualizacje były dość ciemne w tonacji. Ale w wyniku studiów terenowych nastąpiło rozjaśnienie tonacji wnętrza. Dodanie luster optycznie powiększyło lokal. Pastelowe kolory mebelków i stylizowanych skrzynek na owoce dało wnętrzu jasny, wesoły styl.

Lekki loftowy styl  bistra był  uzyskany poprzez połączenie różnych materiałów i faktur. Surowy betonowy sufit. Pomalowane w „lamperie” dwubarwne ściany, kratownicowe nóżki stołów i teoretycznie nie pasujące kwieciste lampy dały pożądany efekt wywołujący uśmiech na twarzach klientów.

By ułatwić konserwację szeroko wykorzystane zostały zmywalne panele z tworzyw i tapety.

 

Bar

Zaprojektowany i wykonany ze szczególnym uwzględnieniem ergonomii.

Ergonomia oznacza w tym przypadku wygodę dla klienta i obsługi. Za stylizowaną betonową obudową kryła się stalowa konstrukcja dostosowana do elastycznego mocowania półek.

 

Podsumowanie

Cafe Lura czyli w rzeczywistości tu Bistro spełniło założenia projektowe i marzenia właścicieli.

Zapewnia obsłudze komfort pracy w ergonomicznej i zbudowanej według najnowszych wskazań kuchni.

A wiadomo że zadowolony personel, to podstawa.

Jednocześnie styl i kolorystyka wnętrza budzi uśmiech zaskoczenia u wchodzących gości. Niespotykany w okolicy anturaż jest też atutem w towarzyskim sensie tego słowa.

Wysoka jakość mebelków jest doceniana przez klientów i właścicieli.

 

Projekt i nadzór: Tatjana Kobuszewska, TRK System. 

A to inny projekt bistro w naszym wykonaniu: Toscana

 

Cafe Lura B-3 Rzut Projektowany