TRK System

Magnetyczna ekspozycja.

Firma Bittner zajmująca się wytwarzaniem opakowań i zastawy z tworzyw sztucznych zdecydowała się na powierzenie TRK System budowy stoiska na EuroGastro ta magnetyczna ekspozycja miała miejsce w Ptak Warsaw Expo.

Bittner Eurogastro 22 Naczynia jednorazowe. Stoisko targowe w pastelowych kolorach. projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska. trk system 

Bittner Eurogastro 22 Stoisko targowe Gotowe, do użytku. magnetyczne ekspozytory bardzo się podobały. projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska. trk system 

Stoisko mieściło się w przegródkowie nowego typu

W rzucie z góry jest ono rozplanowane w kształcie litery „L”. Miejsce ekspozycji jest wyposażone w ściankę z płyty pomalowaną na biało, z lewej strony jest niewielki schowek i miejsce do rozmów osłonięte ażurową ścianką.

W sumie niezły pomysł na pierwsze targi, lub małe ekspozycje.

Bittner jest firmą produkującą plastikowe pojemniki na żywność i plastikową zastawę. Towar jest różnorodny i interesujący dla wszystkich działów HoReCa.

Jest też trudny do wyeksponowania i prezentacji w warunkach dużej ilości zwiedzających.

Pomysłowe ekspozytory rozwiązały wszystkie te problemy.

Bittner Eurogastro 22 EuroGastro i WorldHotel 2022 Stoisko Targowe ekspozycja naczyń. projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska. trk system 

 

Najważniejszym zadaniem ekspozytora jest spełnienie swojej roli samemu będąc jak najmniej widzialnym. Dostosowałam je do pastelowej kolorystyki stoiska.

Zważywszy na stonowane kolory zastosowane na stoisku i konieczność podkreślenia centralnego miejsca standu jedynym elementem z mocnym oświetleniem została recepcja.

 

Faktem jest że ludzie ciągną do światła. Przynajmniej nie było wątpliwości gdzie jest centralny punkt ekspozycji.  Niewidoczne źródła światła dały efekt trójwymiarowości mebla.

Ściana uzyskała barwę jasnego betonu. By nie przytłaczała została podzielona na segmenty z których  kilka było klasycznymi ekspozycjami.  W przestrzeni między ścianą a skrajem powierzchni stoiska znalazły się kolorowe fotele i stoliki, będące zarówno strefą relaksu jak rozmów. Do bardziej zaawansowanych pertraktacji wykorzystałam miejsce schowane za ażurową ścianką. Wysokie stoliki i stonowane światło sprzyjało poufnym rozmowom.

Ekspozytory

Wracając do tematu ekspozycji i użytego przy niej rozwiązania.

Plastikowe i piankowe talerzyki są lekkie, wrażliwe na ruchy powietrza i łatwo ulegają uszkodzeniu.

Trzeba było znaleźć sposób by wyeksponować je wykorzystując ich wady zalety.

Zaleta pierwsza: ciężar. Lekkie jak piórko, nie wymagają potężnych mocowań.

Zaleta druga: materiał. Materiał z którego są wyprodukowane łatwo poddaje się obróbce.

Wada pierwsza: ciężar. Lekkie jak piórko, są wrażliwe na każdy podmuch w turbulentnej atmosferze targów.

Wada druga: materiał. Materiał z którego są wyprodukowane to bezbarwny, biały lub czarny plastik który dobrze współgra z kolorami serwowanych nich dań, lecz absolutnie nie przyciąga oczu zwiedzających.

Krótko mówiąc należało wykorzystać wszystkie wady i zalety eksponowanych przedmiotów.

 

Rozwiązaniem okazał się magnes neodymowy. Rzecz jasna nie on sam, a jego zastosowanie.

W ramie umieściłam lakierowaną siatkę stalową. Rama mieściła się  na regaliku który spełniał rolę podręcznego magazynka wzorów.

Magnesy przykleiłam  na dwustronną taśmę klejącą. Wielkość ich została tak dobrana by były dyskretne, acz skuteczne.

Ekspozytor z założenia był dwustronny co zapewniało uniwersalność i łatwość prezentacji.

Ekspozytory spełniły swoje zadanie.

Minimalistyczne stoisko i trzy ekspozytory zapewniły dobrą prezentację sprzedawanego przez Bittner’a towaru i jednocześnie dzięki nieszablonowemu rozwiązaniu były atrakcją same w sobie.

Co sprawiło że było to bardzo satysfakcjonująca impreza targowa. Satysfakcję wzmocniła opłacona przez Bittner’a w terminie faktura.

Na końcu, ale nie ostatnie: elementy stoiska przeniesione do showroom Bittnera pełnią nadal swoją rolę. To również źródło satysfakcji.

Tatjana Kobuszewska TRK System

Zadzwoń ! Zbudujemy stoisko dla Ciebie choćby w przegródkowie!

Formularz kontaktowy

      zxc2000