TRK System

Ekspozytory produktowe – przegląd systemów wspierających sprzedaż

Ekspozytory produktowe są podstawowym wyposażeniem stoisk targowych. Ich zadaniem jest prezentowanie produktów, towarów i materiałów reklamowych w taki sposób, aby przyciągały one wzrok i budziły zainteresowanie. Jakie ekspozytory produktowe wywiążą się z tego zadania? Co na nich umieścić i jak wyróżnić się na tle konkurencji?

Czym są ekspozytory produktowe?

Ekspozytory produktowe inaczej nazywane też reklamowymi to prezentery/stojaki. Służą przede wszystkim do prezentowania produktów, towarów lub materiałów marketingowych poza tradycyjnymi półkami i ladami. Wykonywane są z różnych materiałów od kartonu, po metal, drewno, aż do tworzywa sztucznego. Oprócz tych klasycznych dostępne są też ekspozytory produktowe wyposażone w innowacyjne rozwiązania, które pozwolą na stworzenie ciekawej ekspozycji z każdego typu produktu, niezależnie od jego wielkości, ciężaru, formy czy zastosowania.

Stoisko Gree Forum Wentylacji 015 Widok ciemnej strony stoiska. Ruchomy ekspozytor i trybunka z tabletem sterującym ekranem. Projekt stoiska  i nadzór  Tatjana Kobuszewska TRK System

Gdzie stosuje się ekspozytory produktowe?

Ekspozytory produktowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Przede wszystkim spotkać można je w sklepach stacjonarnych. Stojaki stawia się głównie przy kasach lub wejściu, aby klient mógł łatwo zapoznać się z wybraną ofertą.

Ekspozytory produktowe to także częste wyposażenie stoisk targowych. Aby dobrze wywiązywały się one ze swojego zadania, muszą zgrywać się z całą zabudową, tworząc spójną wizerunkowo przestrzeń. Co więcej, powinny przyciągać wzrok klienta i wyróżniać stoisko firmy od tych sąsiednich. Dobrze, jeśli ekspozytory produktowe są widoczne z daleka oraz umożliwiają innowacyjną prezentację produktu np. w formie krótkiego video.

I w jednym i w drugim przypadku stojaki reklamowe pojawiać mogą się jako samodzielne konstrukcje lub też stanowić część większej zabudowy modułowej. Najczęściej do tworzenia ciekawych kompozycji wykorzystuje się ekspozytory wolnostojące.

Jakie są typy wolnostojących ekspozytorów?

Ekspozytory produktowe to szeroka gama produktów. Są jednak takie, które budzą większe zainteresowanie i są częściej wykorzystywane w sklepach oraz na stoiskach targowych należą do nich:

  • Postumenty. Umieszcza się na nich produkty – wizytówki marki. Dobrze prezentują się na nich towary o nieregularnym kształcie, trudne do wyeksponowania. Innowacyjnym rozwiązaniem są postumenty podświetlane.Stoisko targowe Hendi. Targi Host Mediolan. Widok gotowego stoiska. Ekspozytory, stoisko live cooking, regały. Wszystko utrzymane w czerni i bieli.
  • Podesty. Są przeznaczone do prezentowania dużych i ciężkich przedmiotów. Stanąć mogą na nich pojazdy czy sprzęt AGD.Fine Dine Showroom Warszawa. Regały wypełnione porcelaną. projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska. trk system 
  • Regały. Pozwalają na uporządkowanie asortymentu oraz wydzielenie stref w ekspozycji. Pojemne i wysokie są doskonałym miejscem do przechowywania dużej ilości produktów. Najlepiej układać na nich nieduże i lekkie produkty.
  • Gabloty. Można je wykorzystać do ekspozycji produktów luksusowych m.in. biżuterii, perfum, telefonów, innego sprzętu elektronicznego. Gabloty mogą być w części lub w całości zabudowane, a przez to dodatkowo będą chronić asortyment przed uszkodzeniem.Ekspozytor sztućców stoisko kongresowe Fine Dine. Tatjana Kobuszewska

Oprócz standardowych rozwiązań do sklepów i na stoiska targowe wprowadzić można te innowacyjne. Do takich należą nowoczesne ekspozytory obrotowe, szklane gabloty, pojemniki na materiały informacyjne standy, pylony i kapsuły reklamowe z wieszakami, półkami.

Ciekawe sposoby na wykorzystanie ekspozytorów produktowych

Ekspozytor ścienny Fine Dine Kongres szefów kuchni i restauratorów. Tatjana KobuszewskaEkspozytory produktowe wykorzystać można na wiele sposobów, aby jednak się wyróżniały, warto wyposażyć je nie tylko w ulotki czy pokazywać w nich standardowe produkty. Wzrok i uwagę przyciągają przede wszystkim stojące ekspozytory wzbogacone o podświetlane tablice czy wyświetlacze. Zainteresowanie budzą także te z nietuzinkowymi gadżetami lub upominkami firmowymi, próbkami produktów czy dyfuzorami zapachowymi, które przyciągną klientów ładną wonią.

Wasz projektant i nadzorca Tatjana Kobuszewska TRK System

A może Twój ekspozytor powstanie w moim biurze? Zadzwoń !

    Formularz kontaktowy

      Prosimy o pozostawienie danych kontaktowych, aby nasi pracownicy mogli odpowiedzieć na Państwa zapytanie.