TRK System

Wyspa handlowa dla firmy sprzedającej kosmetyki – TRK System

Na zamówienie firmy sprzedającej kosmetyki Tatjana Kobuszewska z firmy TRK System zaprojektowała modułową wyspę handlową.

Idea wyspy uniwersalnej

Wyspy w galeriach handlowych często są stosowane, jako miejsca służące do rozpoznania gustów klientów. Gusta te są dosyć silnie zróżnicowane, rozpoznanie ich i ich wielkości jest bardzo ważną sprawą.

Wyspa handlowa dla firmy kosmetycznej w galerii  handlowej. Projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska TRK System 3137

Wymagania dla wyspy handlowej

Niezbędnym warunkiem zaistnienia wyspy jest dostęp do prądu elektrycznego. W zależności od miejscowego rozwiązania można stoisko zasilić od góry lub od  dołu.
Wyspy handlowe umieszczane są w ciągach pieszych w galeriach handlowych.  To wymusza zaprojektowanie jej tak, by towar był dobrze wyeksponowany na okalających ją regałach.

Dobrze jest też by wyspa – stoisko była elastyczna. W zależności od popytu można wtedy wyspę rozbudować. Istnieją też wymagania właścicieli obiektów handlowych co do wysokości i powierzchni wysp.

Wyspa handlowa dla firmy kosmetycznej w galerii  handlowej. Projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska TRK System

Rozwiązania techniczne wyspy handlowej

Powyższe wymagania narzucają sposoby ich rozwiązania.

  1. modułowość: podział zabudowy na elementy które można układać jak klocki.
  2. konstrukcja: lekka, odporna. stal jest tu najlepszym materiałem. połączenie z klasycznymi szafkami u podstawy daje możliwość magazynowania towarów i ich doskonałej ekspozycji.
  3. podłoga wyspy musi jednocześnie spełnić kilka warunków. Zakreślić swoim wzorem terytorium stoiska, a także być łatwa w utrzymaniu. Niewidoczną zaletą jest to że można w niej poprowadzić przewody elektryczne lub komputerowe.

Konstrukcja regałów wykonana z kształtowników stalowych lakierowanych. Łatwe w utrzymaniu, lekkie i wytrzymałe.

Podstawy to szafki o klasycznym wyglądzie, lecz o wzmocnionych zawiasach, uwzględniających znacznie częstsze ich  otwieranie niż warunkach domowych.

Podłoga: płyta pokryta łatwą w utrzymaniu wykładziną. W podłodze umieszczono też niewidoczne przewody sieci komputerowej i innych urządzeń które powinny zostać ukryte.

Półki musiały mieć dość dużą nośność, a także możliwość dowolnej regulacji.  Ważną ich cechą jest też przezroczystość nie utrudniająca oglądania wystawionych towarów.

Szkło spełniało te wymagania. Choć niezbyt lekkie, miało wszystkie pożądane zalety.

Wsporniki szklanych półek są blokowane w gniazdach we wspornikach regałów.

Ekspozytor umieszczony po lewej stronie był dostosowany do wymogów firmy kosmetycznej. Jak wiadomo, przy tych towarach występuje konieczność wypróbowania koloru. Dlatego w ekspozytorze umieszczono lustro. A pod nim kosmetyki przygotowane do wypróbowania.

By wyspa mogła spełnić też rolę marketingową, część ekspozytorów była nośnikami podświetlanych reklam. Nośnikiem reklamowym było płótno do podświetleń, dzięki specjalnym ramkom łatwe do wymiany, nawet przez nie mających specjalnych umiejętności personel stoiska.

Wyspa handlowa dla firmy kosmetycznej w galerii  handlowej. Projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska TRK System

Wszystkie te rozwiązania złożyły się na gotowe stoisko z którego firma Kontigo była bardzo zadowolona.

Projekt, nadzór i wykonanie: Tatjana Kobuszewska TRK System.

Inne przykłady stoisk handlowych w naszym wykonaniu.

Chcesz zostać „wyspiarzem”? Zadzwoń ! Zbudujemy ją razem!

    Formularz kontaktowy

      Prosimy o pozostawienie danych kontaktowych, aby nasi pracownicy mogli odpowiedzieć na Państwa zapytanie.