TRK System

Zamów wycenę:

Stoisko targowe – jak wyeksponować na nim logo?

Znak graficzny,

czyli logo na stoisku jest najważniejszym wizualnym atrybutem marki. Po nim najczęściej się ją rozpoznaję, to ono na długo zostaje w pamięci. Logotyp obowiązkowo powinien więc być wyeksponowany na stoisku targowym. Dobre praktyki radzą, aby umieszczać go w górnej części zabudowy, tak aby był widoczny z daleka. O czym jeszcze pamiętać projektując stoisko targowe z logotypem? Jakie są ciekawe sposoby na jego przedstawienie?

 

 

Stoisko targowe Robot Coupe Eurogastro . Projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska

Gdzie umieścić logo na stoisku targowym?

Logo bezsprzecznie powinno znaleźć się na stoisku targowym. Ważne jest jednak nie tylko jego umieszczenie, ale i miejsce, gdzie się pojawi. To odpowiednie będzie przyciągać uwagę potencjalnych klientów i zwiększy skuteczność reklamy firmy. Najczęściej logotyp umieszczony jest w górnej części zabudowy, nie jest to jednak jedyne dobre miejsce na niego. Jakie są inne?

  • Ściana stoiska – logo powinno być zamieszczone na tej ścianie, która jest najbardziej widoczna dla potencjalnych klientów.
  • Odzież pracowników i obsługi stoiska – pracownicy, którzy są ubrani w odzież firmową z logo, przyciągają uwagę potencjalnych klientów i zwiększają skuteczność reklamy firmy.
  • Materiały promocyjne – umieszczenie logo na materiałach promocyjnych, takich jak ulotki, katalogi, długopisy i gadżety reklamowe, przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności marki i przyciągnięcia uwagi klientów. Pamiętaj, aby logotyp umieścić na wszystkich materiałach, z którymi kontakt ma potencjalny klient. Oznacza to, że jeśli np. organizujesz degustacje lub drobny poczęstunek logotypem powinny być oznaczone kubeczki, talerzyki, dekoracje stołu i potraw.
  • stoisko targowe Baro stoisko sprzedające światło. Targi Retail Show. projekt i nadzór tatjana kobuszewska

Jak wyeksponować logo na stoisku targowym?

Na stoisku targowym nie wystarczy tylko umieścić logotypu – musi on być dobrze wyeksponowany i widoczny z daleka. W tym celu konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniego tła. Logo powinno z nim kontrastować, np. na ciemnym tle dobrze będzie wyglądał jasny znak graficzny i odwrotnie. Dobierając kolory i tła, koniecznie trzeba zadbać o zgodność z księgą znaku, czyli instrukcją określającą prawidłowe użycie loga i wskazującą niedopuszczalne modyfikacje. Istotne jest również zatroszczenie się o czytelność znaku, czyli dobranie jego odpowiedniego rozmiaru i kształtu.Stoisko reklamowe olewnik . projekt i nadzór Ttajana Kobuszewska

 

Widoczność zapewni mu również odpowiednie oświetlenie. Podświetlane logo jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Umieszcza się je na ścianie zabudowy lub na specjalnym stojaku. Imitujące neon od razu rzuca się w oczy i budzi zainteresowanie. Wybierając podświetlone logo, należy pamiętać, aby światło było na tyle silne, by odznaczać się z daleka. Jedną z ciekawszych form podświetlanego logo jest to przestrzenne przeznaczone do montażu na dystansach. Umieszcza się pod nim moduły ledowe, które tworzą efekt halo-łuny, dyskretnie podkreślający znak.stoisko reklamowo konferencyjne Axpo. Tatjana Kobuszewska.

Alternatywą dla podświetlanego logotypu jest znak nadrukowany na panelach, litery 3d wykonane z styroduru, pleksi, drewna lub metalu. Wystawcy szukający innowacyjnych rozwiązań chętnie sięgają też po loga wykonane na panelach pokrytych folią mleczną, czyli szroniną. Jeszcze bardziej innowacjnym pomysłem są loga interaktywne, czyli te reagujące na ruchy potencjalnych klientów. Zastosowana w nich technologia sprawia, że w odpowiedzi na ruch logo może animować się lub zmieniać kolor. Wystawcy ceniący klasyczne koncepcje umieszczają natomiast logotypy na wielkoformatowych plakatach, banerach i flagach reklamowych. Ich zaletą jest to, że stanąć mogą one zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz stoiska, a także mogą być umieszczane na ścianach lub stojakach.

Wasz projektant Tatjana Kobuszewska TRK System

A tu kontakt, gdybyś nabrał chęci na stoisko, zadzwoń! 

Stoisko targowe ISP targi Automaticon projekt i nadzór Tatjana Kobuszewska

    Zamów wycenę

      Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h