Budowanie stoisk targowych. Krótki zbiór rad dla wszystkich.
TRK System » Blog » Budowanie stoisk targowych. Krótki zbiór rad dla wszystkich.
Zamów wycenę:
TRK System » Blog » Budowanie stoisk targowych. Krótki zbiór rad dla wszystkich.
Udział w branżowych targach to dla firmy duża szansa na pozyskanie nowych klientów i kontrahentów, a także pracę nad wizerunkiem. Aby jednak ustalone cele udało się zrealizować, konieczna jest właściwa prezencja. Za nią na targach odpowiada stoisko. Jak wygląda to idealne? Na co zwrócić uwagę projektując stoisko targowe?
Table of Contents
ToggleBudowę stoiska targowego zawsze należy zacząć od ustalenia celu, jaki ma ono spełniać. Inaczej bowiem będzie wyglądać zabudowa mająca wspierać sprzedaż, inaczej nakierowana na budowę wizerunku eksperta w branży, a jeszcze inaczej ta mająca informować o wprowadzeniu na rynek nowego produktu lub o rebrandingu. Wygląd i rozwiązania zastosowane na stoisku zawsze muszą wspierać główny cel obecności na wydarzeniu, dlatego też jego wskazanie jest pierwszym – co więcej najważniejszym elementem budowy.
Kolejną istotną kwestią, którą należy ustalić na etapie projektowania, jest grupa docelowa, czyli określenie profilu idealnego Klienta. Dobrze zaprojektowana i zbudowana zabudowa powinna odpowiadać na potrzeby klientów, budzić ich zainteresowanie oraz przyciągnąć wzrok. Ponadto stoisko targowe zawsze musi być dopasowane do charakteru wydarzenia oraz specyfiki branży. Inne rozwiązania i design wzbudzą zainteresowanie na targach turystycznych niż targach stomatologicznych. Stąd też budowę stoiska dobrze jest powierzyć profesjonalistom znającym uwarunkowania danego rynku, którzy nie tylko budują konstrukcje, ale i zaznajomionym z psychologią marketingu i trendami.
Stoisko ma zaledwie kilka sekund, aby przyciągnąć wzrok i zainteresować odwiedzających targi. To, dlatego musi się wyróżniać i odznaczać na tle innych. Pomysłów na to jak uatrakcyjnić jego design jest wiele. Bardzo dobrze sprawdzają się elementy świetlane, dekoracyjne meble, wyeksponowane logo i hasła reklamowe. Wszystkie te elementy powinny być spójne i pasować do identyfikacji wizualnej firmy.
Dobrym wyróżnikiem jest też kształt. Prostą zabudowę w formie kwadratu czy prostokąta zastąpić może ta zbudowana na bryle koła, łuku czy fali. Ich przestrzeń powinna być wyposażona w nowoczesne rozwiązania oraz miejsce do interakcji. Te pierwsze to, chociażby ekrany LCD, elementy rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości czy też wielkoformatowe ekrany. Wyróżnikiem dla każdego stoiska targowego będzie także przestrzeń pozwalająca na nawiązanie interakcji na linii marka – odwiedzający. Miejsca te umożliwią dopytanie o ofertę, porozmawianie ze specjalistami, przekazanie feedbacku lub wspólną zabawę. W tym zakresie świetnie sprawdza się zabudowa wyposażona w fotobudkę, infokioski, lady konferencyjne, fogg screen/air screen, interaktywne podłogi/ściany, ekrany dotykowe.
Stoisko targowe musi nie tylko dobrze wyglądać, ale i być wygodne dla odwiedzających oraz obsługujących. Ci pierwsi docenią zabudowę pozwalającą na swobodne poruszanie się, bezproblemowe skorzystanie ze wszystkich przygotowanych atrakcji czy umożliwiającą chwilę odpoczynku. Obsługujących stoisko ucieszy natomiast małe zaplecze, gdzie będą mogli pozostawić odzież wierzchnią i osobiste rzeczy lub w czasie przerwy spożyć posiłek/odpocząć.
W przypadku zabudowy targowej wygoda oznacza też łatwość montażu i demontażu. Wykonanie tych czynności szybko i łatwo zapewniają stoiska modułowe. Tworzone są z lekkich aluminiowych ram i elementów systemowych, co pozwala też na prostą i tanią modyfikację układu zabudowy, przez co mogą być wykorzystywane na wielu różnych branżowych wydarzeniach. Można też wybudować je w klasycznym rozwiązaniu stoiska wystawienniczego tj. z płyty wiórowej .
projektant Tatjana Kobuszewska
Zadzwoń ! Zbudujemy razem Twoje Stoisko!
Zamów wycenę