Makro Centrum HoReCa

Wzorcowe warsztaty kulinarne Makro

Makro profesjonalne rozwiązania – to hasło przyświecało kierownictwu Makro, gdy zdecydowało się na uruchomienie Makro Centrum HoReCa. 

Wzorcowe warsztaty kulinarne prowadzone przez kuchmistrzów, to najlepsze miejsce dla adeptów gastronomii i tych którzy stoją za ich plecami – przedsiębiorcami prowadzącymi HOtele, REstauracje, CAfejki.

Obiekt postanowiono umieścić w najlepszym dostępnym miejscu: przy Hali numer 1.

Ze względu na to, że „prawdziwa” kuchnia wymaga instalacji np. mechanicznej wentylacji, należało wykonać tzw. projekty branżowe.

Projekty branżowe

Projekty branżowe to projekty wentylacji mechanicznej, instalacji wodno-kanalizacyjnych, uwzględniając wymogi dla gastronomii i elektrycznej, również spełniającej te wymagania.

Następnie wykonuje się projekt technologiczny. Opisuje on, w jaki sposób będzie funkcjonowała kuchnia, co będzie się działo na wejściu, w trakcie pracy kuchni i co stanie się z tym co nazywamy odpadkami.

Ten projekt jest zatwierdzany przez sanepid. Bez zgody sanepidu wzorcowe warsztaty kulinarne Makro byłyby jedynie muzeum technologii gastro.

Niezawodna firma Trakon podołała zadaniom budowlano-instalacyjnym. I wykonawcy mebli które zaprojektowałam też spełnili swoje zadanie. 

Pomieszczenie centrum zostało podzielone funkcjonalnie. 

Królowała oczywiście kuchnia. Wyposażona w to co najlepsze. Jednocześnie Urządzona tak by można było zarówno obserwować jak i  uczestniczyć w procesie.

Było na tyle wygodnie że nawet ekipa telewizji która kręciła tam cykl filmów kulinarnych nie narzekała na ciasnotę.

Wzorcowe warsztaty kulinarne dla baristów i cukierników

Kultura kawiarniana również była obecna w centrum uwagi. 

Wzorcowy bar zaopatrzony w ekspresy kawowe różnych systemów, był uzupełniony witryną cukierniczą.

Nie zabrakło piwniczki win.

A wnęka ze stołem konferencyjnym była wyposażona w lampy ze spektrum światła niwelującym barwy jedzenia, i tylko smak decydował o zwycięstwie w mini konkursach kulinarnych.

 Ściany zostały wyposażone w regały na których rozłożono wszelki możliwy drobny sprzęt kuchenny.

Okazało się że Wzorcowe warsztaty kulinarne Makro to strzał w dziesiątkę.

Publika waliła drzwiami i oknami, szkolenia były rozpisane na lata do przodu. 

Ówczesny kierownik działu HoReCa Bertrand Dufour mający wsparcie w swojej dzielnej asystentce Alicji Korkosz-Fołtyn przeprowadził przez kierownictwo Makro projekt rozbudowy Centrum HoReCa.

I tak powstała Akademia inspiracji Makro.

A jego projektantem od A do Z była Tatjana Kobuszewska z firmy TRK System.