Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK System

Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK System

Porcelana gastronomiczna

Jest niezwykle ważna, ze względów wizualnych – ma wzbudzić zachwyt. Ze względów praktycznych ma być solidna. I ze względów handlowych: waga talerzy poszczególnych rodzajów ma być praktycznie taka sama, by ułatwić pracę kucharzom.

Fine Dine wystawiło swoją porcelanę gastronomiczną, a także kolekcje sztućców i szkła, czyli kieliszków i galanterii szklanej.

Jak co roku, na flagowych, bądź co bądź, targach gastronomicznych w Polsce, czyli EuroGastro.

Stoisko na planie prostokąta znalazło się na skrzyżowaniu dróg komunikacyjnych i było dostępne z dwóch stron, krótko mówiąc, lokalizacja najlepsza z najlepszych.

 

Najważniejszy jest pomysł. Bez wątpienia ekspozycja porcelany sprzyja pomysłom

Najciekawiej i nade wszystko naturalnie wszystko wygląda w swoim naturalnym środowisku.

Dla porcelany takimi są: szafka lub kredens, zmywarka, stół. W efekcie, stół zwyciężył. Ze względu na swoją przejrzystość, by nie dać zwyciężyć banałowi, w tych okolicznościach należało zaprojektować stoły, by po pierwsze eksponowały i podkreślały walory porcelany gastronomicznej i po drugie też, pełniły rolę wabika dla zwiedzających.

Stół – ekspozytor doskonały

porcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK SystemBy mebel, tak dobrze wszystkim znany, zamienił się w ekscytujący ekspozytor, należało dokonać w nim pewnych zmian. Przeto zbudowane zostały stoły na ażurowych nogach w kolorze stali współgrającym z czarną błyszczącą wykładziną podłogi stoiska. Blat wykonany został z jasnego betonu, tak nazywa się kolor laminatu na płycie wiórowej.  Gdy okazało się że powierzchnia stołu jest nieco za wąska dołożono na szybko płyty cementowe w równie jasnym kolorze. Na dodatek, by dodatkowo zaintrygować klientów w ażurowe nogi stołów wbudowaliśmy lampy ze zmiennym światłem RGB.

 

Ekspozytory porcelany gastronomicznej. Bracia mniejsi

A może mniej efektowni, choć w rezultacie równie skuteczni. porcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK System

 

Na czterech pozostałych stołach rozstawiono równie interesującą, choć może nie aż tak efektowną wystawę zastawy która jest codziennością  Obiektów HoReCa. Nie schodząc z tematu warto dodać że naczynia by spełnić swoją rolę w gastronomii muszą być nie tylko odporne na codzienne zużycie, a także na mycie w wysokich temperaturach. Muszą one też być jak żołnierze: jednakowi w rozmiarach i wadze.

Zwłaszcza ten ostatni parametr ma znaczenie przy wydawaniu dużych ilości starannie odmierzonych porcji.

Porcelanowy naturalizm i brutalizm

Nie pomijając niczego należy wspomnieć o  efektownej wystawce porcelany gastro na specjalne okazje. Uniformizm odchodzi wtedy w dal. Liczy się forma i efekt. Tak czy owak naczynia dostały swój własny ekspozytor zbudowany ze stylizowanych skrzynek drewnianych na owoce i warzywa

porcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK System

A gdzie brutalizm spytacie? A tu. Żaden stół nie może się obyć bez stroika. Mówiąc w skrócie wszędzie gdzie pójdziemy zastaniemy na stole wazonik ze smętnie zwisającym skazańcem, przepraszam, kwiatkiem. W konsekwencji projektant stoiska postanowiła zaproponować uniwersalne i odporne stroiki na stoły

porcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK System

 

Szkło i sztućce

We wnęce, tuż przy kąciku do rozmów znajdowała się ekspozycja szkła, kieliszków i sztućców. Ze względu na delikatność prezentowanych rzeczy, ich stanowisko było nieco ukryte. Szkło wbrew rozpowszechnionemu mniemaniu nie jest przezroczyste jest szaro-srebrzysto-przezroczyste i trzeba je umieścić na odpowiednim tle. Tym tłem została trójwymiarowa czarno-srebrzysta wykładzina.

porcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK Systemporcelana gastronomiczna, Fine Dine Eurogastro 2018 porcelana na targach EuroGastro – Tatjana Kobuszewska, TRK System

Fotografia nie oddaje dobrze uzyskanego efektu. Podsumowując, trzeba uwierzyć na słowo.

Kończąc opowieść o tym stoisku, należy wspomnieć o braciach najmniejszych ekspozytorów : o podestach. Na podestach, obitych tąż samą wykładziną która odpowiadała za efekty świetlne na ekspozycji szkła, znalazła się wystawka Hamilton Beach . Hamilton Beach to szeroka gama mikserów, blenderów i tym podobnych maszyn mających zastosowanie w barach i restauracjach. Są one specjalnie skonstruowane by wytrzymać nie wprawną, a czasem brutalną obsługę.

Kończąc tą opowieść należy napisać kto zabrał odwiedzających stoisko targowe Fine Dine na targach EuroGastro w tą krainę szkła i porcelany.

Projekt i nadzór: Tatjana Kobuszewska, TRK System.