TRK System

Zamów wycenę:

Degustacje

TRK System » TRK System – stoiska targowe, handlowe i wystawiennicze » Degustacje stoiska degustacyjne

Zapach kawy roznoszący się po całym sklepie. Skwierczące na patelni kawałki kiełbasy przy stoisku z wędlinami. Chłodny sok owocowy w skwarny dzień… Tak, to : 

Degustacje

Gdy chcemy poinformować klientów o naszej nowej, doskonałej kiełbasie. O wegańskim soku z buraków. O nowym sposobie parzenia kawy- to robimy degustację.

Uwzględniając popularność miejsca zakupów, dni i godziny przeprowadzenia poczęstunku, a także nie zapominając o wyglądzie stoiska degustacyjnego – możemy osiągnąć znaczący efekt marketingowy

Zamów wycenę








Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h

Degustacja i jej cel

Degustacja to sposób na poinformowanie klientów o istnieniu produktu. Pozwalając klientowi skosztować, czyli zdegustować próbkę towaru, który promujemy pozwalamy klientowi zapoznać się z zaletami naszego produktu kilka metrów od półki sklepowej na której są wystawione do sprzedaży nasze artykuły.

Nie mylmy degustacji z „paśnikiem”. Próbki mają umożliwić skosztowanie, a nie najedzenie się.

Zalecamy małe porcje produktu.

Czas degustacji

1. Oprócz wymogów marketingu mamy kilka zaleceń socjologiczno- geograficznych.

2. Jak często urządzać degustację?

W zależności od wielkości obiektu handlowego; im większy tym częściej. Jeżeli mamy nowe produkty lub chcemy podtrzymać zainteresowanie – organizujemy poczęstunki -częściej.

3. Brzydka pogoda napełnia centra handlowe klientami.

Sprawdź prognozę pogody przed planowaną degustacją. Gorąca kawa w deszczowy dzień z pewnością będzie się cieszyć powodzeniem, zwłaszcza gdy stoisko będzie przy wejściu do obiektu.

4. Festyny, festiwale, konkursy

wszystkie te imprezy powodują tłumne przybycie publiczności. Degustacja wsparta ulotką z kuponem rabatowym może zapewnić sukces komercyjny.

5. Pory roku a degustacje.

Pora roku ma znaczenie, dlatego trzeba uważać na asortyment. Lody w lato – oczywiście. szaszłyki też. A kawa i inne ciepłe napoje jesienią, zimą, wiosną. Można też urządzać poczęstunki wyprzedzająco, lecz wyprzedzenie nie może być duże. Klienci zdążą zapomnieć, czym ich raczyliśmy.

6. Pieniądze a sprawa zakupów.

Degustacje o wiele lepiej oddziałują na sprzedaż w okolicach tygodni wypłat. Czyli w ostanim i pierwszym tygodniu miesiąca.

7. Moment poczęstunku.

Sprawdź czy w planowanym miejscu uraczenia klientów małym co nieco, inne firmy też urządzają degustacje. Jeżeli tak,  to postaraj się by twój asortyment był jedyny w swoim rodzaju. A najlepiej wybieraj dni i obiekty (pamiętając o powyższych zaleceniach) w których degustacji jest nie za wiele.

8. Ważnym czynnikiem jest czas ugoszczenia naszych klientów in spe.

Rano w halach handlowych i sklepach zjawiają się zaopatrzeniowcy małych biznesów gastronomicznych którzy robią zakupy do swoich kuchni. Później zjawiają się matki z dziećmi, gospodynie domowe szukające co zrobić dziś na obiad (ważny klient). A późniejszym popołudniem wszyscy którzy właśnie wyszli z pracy .

W piątki i weekendy rodziny z dziećmi. W zależności od twojej docelowej grupy klientów i wyników obserwacji, a także doświadczeń terenowych ustaw godziny pracy stoiska degustacyjnego.

Miejsce stoiska degustacyjnego

Wybór miejsca stoiska z poczęstunkiem ma znaczenie. Przeprowadź rekonesans, może nawet kilka gdzie w planowanym miejscu ugoszczenia gromadzi się najwięcej klientów (miejsce przy kasie zdecydowanie odradzamy). Nie planuj stoiska przy alejkach którymi ludzie napływają do kas. Ani w miejscach rzadziej odwiedzanych.

1. Najlepszym miejsce to te blisko regału na którym leży promowany produkt. Szybki kęs i ręce same się wyciągają.

Jeżeli chcesz podnieść świadomość marki to miejsce przy wejściu – nie będzie złym pomysłem.

2. Staraj się przeprowadzać degustacje pod dachem, w plenerze ludzie spodziewają się raczej darmowego poczęstunku niż zapraszającej do kupna degustacji.

Personel stoiska degustacyjnego

Kadry decydują o wszystkim. Tu też.

Prezenterka, prezenterzy reprezentują firmę dokonującą pokazu z poczęstunkiem. By zapewnić ciągłość poczęstunku powinno ich być co najmniej dwoje. Ubrani w strój organizacyjny podkreślający nazwę firmy i produktu.

Hostessa lub prezenter powinien mieć rzetelną wiedzę na temat prezentowanego produktu.

Klienci i oglądacze są różni i często zadają złośliwe pytania.

Prezenter/ka powinni umieć odpowiedzieć na takie pytania. Dobrze jest dobierać na stoisko ludzi z poczuciem humoru.

To truizm, ale pozytywnie zaangażowany „demonstrator” jest doskonałym motorem prezentacji. Dlatego by nie tracić energii niech prezenterzy pracują na zmiany.

Kierownik degustacji. To uniwersalna osoba „obsługująca” prezentację. Zaopatruje stoisko w próbki, naczynia, wynosi śmieci. To zapewni ciągłość pokazów i odciąży prezenterki. Jego stała obecność „tworzy” zainteresowanie i zapobiega momentom kryzysowym.

Prezentacja

Pamiętaj że ze swoją prezentacją – degustacją jesteś gościem placówki handlowej, przestrzegaj ich przepisów, a w sytuacjach kryzysowych zawsze staraj skonsultować się z miejscowym kierownikiem.

Firmy specjaliści od degustacji i pokazów

Jeżeli planujesz degustację jako wsparcie kampanii medialnej, regionalnej czy ogólnopolskiej, możesz zwrócić się do firmy która ustawi swoje prezenterki/ów we wszystkich wskazanych punktach.

Wystarczy wtedy przekazać swoje życzenia, elementy strojów firmowych i materiały promocyjne takiej firmie. A firma specjalista zajmie się już resztą.

Stanowisko degustacyjne

Powinno być atrakcyjne wizualnie, lekkie, przenośne. Przeważnie są to stoiska DIY.  Niezbędnym jest łatwość dostępu klienta do próbek.

Postarajmy się o atrakcyjny sposób podania próbki. Co często samo w sobie promocją. Kolorowe podstawki , kubeczki z logo itd. wabią dorosłych i dzieci.

Jak pisałem powyżej: jesteśmy gośćmi placówki handlowej. Gdy zamierzasz przeprowadzić degustację dokładnie się dowiedz czego dana placówka będzie sobie od Ciebie życzyła. Z doświadczenia wynika że,nawet w obiektach tej samej sieci, panują nieco inne zwyczaje i mogą się zdarzyć odmienne wymagania.

Degustacja, prezentacja zawsze ma swój koniec. Przeanalizuj dokładnie nakłady i zyski, doświadczenia i uzyskane opinie. I zdecyduj: następna degustacja wzbogacona o nowe doświadczenia czy może inny kanał promocyjny będzie dla Ciebie lepszy.

Doświadczeniem podzieliła się Tatjana Kobuszewska TrK System

Zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy
ponad 500 projektów!

Dumnie demonstrujemy naszą pasję i kompetencje w przekształcaniu wizji w rzeczywistość!

 

 

home-slider- (1)

 

 

 

 

home-slider- (3)

 

 

 

home-slider- (6)

 

 

 


Realizacje


Galeria

Firmy, dla których pracowaliśmy

 

logo-alfaco

 

logo-axpo

 

logo-columbex

 

logo-baro

 

logo-legis

 

logo-cysler

 

logo-coco

 

logo-jvc

 

logo-jeep

 

logo-isp

 

logo-hendi

 

logo-gree

 

logo-gira

 

logo-fine

 

logo-eurogast

 

logo-ekert

 

logo-klima

 

logo-makro

 

logo-monito

 

logo-miele

 

logo-nilfiks

 

logo-przystanek

 

logo-plastic

 

logo-sabur

 

logo-roto

 

logo-robot

 

logo-bayer

 

logo-caffe

 

logo-maker