TRK System

Automaticon Sabur 15 – stoisko targowe. Od wizualizacji do stoiska. Trk System Tatjana Kobuszewska

Wizualizacja stoiska targowego

Grafik otrzymuje rysunki (najlepiej w trzech rzutach) wszystkich elementów jakie znajdą się na stoisku. Otrzymuje również rzut z góry rozplanowania stoiska. Ogólnie mówiąc, zamienia płaskie w przestrzenne. W rezultacie, otrzymując przestrzenne figury, rozstawia je zgodnie z rzutem dostarczonym przez projektanta.Stoisko targowe od wizualizacji do stoiska, Automaticon Sabur 15 – stoisko targowe. Od wizualizacji do stoiska. Trk System Tatjana Kobuszewska

Prezentacja stoiska targowego

Przedstawienie projektu odbywa się na spotkaniu z osobami decyzyjnymi w firmie. Pokazujemy wizualizację łącznie z „klasycznymi” rysunkami. Jest to ważne spotkanie, ze względu na możliwość dokonania zmian w zakładanym wyglądzie stoiska. Często bywa, że rewolucyjnych. Na szczęście tu tak nie było.
Stoisko targowe od wizualizacji do stoiska, Automaticon Sabur 15 – stoisko targowe. Od wizualizacji do stoiska. Trk System Tatjana Kobuszewska

Przejście do realizacji projektu

Biorąc pod uwagę, proponowane zmiany, które nasunęły się po prezentacji i zatwierdzeniu projektu przez zamawiającego, przystępujemy do wykonania rysunków dla firmy wykonawczej.

Przechodząc do projektu wykonawczego, kontaktujemy się z działem instalacyjno-wykonawczym firmy zamawiającej, by przygotowała plan okablowania stoiska. Mamy tu do czynienia z firmą zajmującą się automatyką, z tego powodu rozmieszczenie i przebiegi przewodów sieciowych i sygnałowych na planach jest po ich stronie. Trzeba wspomnieć że Sabur rokrocznie przygotowywał wiązki tych przewodów na stoisko targowe  samodzielnie i faktem jest że wszystko działało. W dodatku trzeba przyznać, że wiązki przewodów z wtyczkami nastręczały trochę kłopotów przy montażu, ukryte pod wykładziną, ze sterczącymi wiązkami wtyczek utrudniały poruszanie się z elementami montowanymi na stoisku.

Budowa stoiska w hali

Zaczynamy od kontaktu z organizatorem i potwierdzenia wielkości i umiejscowienia działki.

W międzyczasie montażyści wwożą wszystko co będzie na tym etapie potrzebne. Nie schodząc z tematu, trzeba dodać iż hala targowa przypomina teatr o stu scenach i prawdę powiedziawszy dla początkujących w tej branży widok może być szokujący.

Prace na stoisku targowym muszą odbywać się sprawnie, ponieważ czas montażu rzadko kiedy przekracza trzy dni i czas pracy jest ograniczony do 20 a są takie miejsca że do 18 np. Fiera Milano.

A halach wystawienniczych w Polsce czasami czas montażu jest ograniczany nawet do 48h.

Stoiska targowe budowane są w różnych technologiach : z płyty wiórowej, z systemu Octanrom i innych.

W większości przypadków jest stosowana technologia mieszana. Dobierana tak by było łatwiej.

Konstrukcje są malowane i oklejane zadrukowaną folią samoprzylepną.Stoisko targowe od wizualizacji do stoiska, Automaticon Sabur 15 – stoisko targowe. Od wizualizacji do stoiska. Trk System Tatjana Kobuszewska

Wyposażenie i oświetlenie stoiska

Wyposażeniem nazywamy wszystko to, co powoduje zdatność stoiska targowego do użytku i przyjęcia przedmiotów wystawiającego . Na tym stoisku były to przygotowane stanowiska dla prezentacji video i ekspozytory dla działających układów automatyki. Dzięki temu zwiedzający mogli się własnoręcznie i na własne oczy przekonać jak pracują te układy.

Na samym końcu instaluje się i ustawia oświetlenie i efekty świetlne. Oświetlenie zmieniło się w ostatnich latach z żarowego na LED, w konsekwencji można stoiska oświetlić lepiej korzystając z LED o różnych barwach i mocach.

Ustawienie oświetlenia wieńczy dzieło.

Jutro dzień klienta.

Przyjadą  ze swoimi eksponatami i będą je instalować do zwycięstwa.

A potem będą targi.

Projektant i nadzorca Tatjana Kobuszewska

Automaticon to dobre miejsce na stoisko. Zadzwoń ! Zbudujemy je razem!

 

    Zamów wycenę

      Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h

      Zadzwoń! Czynne
      od 8-20