TRK System

Wizualizacja stoiska targowego

Grafik otrzymuje rysunki (najlepiej w trzech rzutach) wszystkich elementów jakie znajdą się na stoisku. Otrzymuje również rzut z góry rozplanowania stoiska. Ogólnie mówiąc, zamienia płaskie w przestrzenne. W rezultacie, otrzymując przestrzenne figury, rozstawia je zgodnie z rzutem dostarczonym przez projektanta.Stoisko targowe wizualizacja

Prezentacja stoiska targowego

Przedstawienie projektu odbywa się na spotkaniu z osobami decyzyjnymi w firmie. Pokazujemy wizualizację łącznie z „klasycznymi” rysunkami. Jest to ważne spotkanie, ze względu na możliwość dokonania zmian w zakładanym wyglądzie stoiska. Często bywa, że rewolucyjnych. Na szczęście tu tak nie było.
Sabur stoisko targowe bok wizual

Przejście do realizacji projektu

Biorąc pod uwagę, proponowane zmiany, które nasunęły się po prezentacji i zatwierdzeniu projektu przez zamawiającego, przystępujemy do wykonania rysunków dla firmy wykonawczej.

Przechodząc do projektu wykonawczego, kontaktujemy się z działem instalacyjno-wykonawczym firmy zamawiającej, by przygotowała plan okablowania stoiska. Mamy tu do czynienia z firmą zajmującą się automatyką, z tego powodu rozmieszczenie i przebiegi przewodów sieciowych i sygnałowych na planach jest po ich stronie. Trzeba wspomnieć że Sabur rokrocznie przygotowywał wiązki tych przewodów na stoisko targowe  samodzielnie i faktem jest że wszystko działało. W dodatku trzeba przyznać, że wiązki przewodów z wtyczkami nastręczały trochę kłopotów przy montażu, ukryte pod wykładziną, ze sterczącymi wiązkami wtyczek utrudniały poruszanie się z elementami montowanymi na stoisku.

Budowa stoiska w hali

Zaczynamy od kontaktu z organizatorem i potwierdzenia wielkości i umiejscowienia działki.

W międzyczasie montażyści wwożą wszystko co będzie na tym etapie potrzebne. Nie schodząc z tematu, trzeba dodać iż hala targowa przypomina teatr o stu scenach i prawdę powiedziawszy dla początkujących w tej branży widok może być szokujący.

Prace na stoisku targowym muszą odbywać się sprawnie, ponieważ czas montażu rzadko kiedy przekracza trzy dni i czas pracy jest ograniczony do 20 a są takie miejsca że do 18 np. Fiera Milano.

A halach wystawienniczych w Polsce czasami czas montażu jest ograniczany nawet do 48h.

Stoiska targowe budowane są w różnych technologiach : z płyty wiórowej, z systemu Octanrom i innych.

W większości przypadków jest stosowana technologia mieszana. Dobierana tak by było łatwiej.

Konstrukcje są malowane i oklejane zadrukowaną folią samoprzylepną.trksystem.com-automaticon-sabur-15-stoisko-targowe-od-wizualizacji-do-stoiska-sabur-2015-4a-2

Wyposażenie i oświetlenie stoiska

Wyposażeniem nazywamy wszystko to, co powoduje zdatność stoiska targowego do użytku i przyjęcia przedmiotów wystawiającego . Na tym stoisku były to przygotowane stanowiska dla prezentacji video i ekspozytory dla działających układów automatyki. Dzięki temu zwiedzający mogli się własnoręcznie i na własne oczy przekonać jak pracują te układy.

Na samym końcu instaluje się i ustawia oświetlenie i efekty świetlne. Oświetlenie zmieniło się w ostatnich latach z żarowego na LED, w konsekwencji można stoiska oświetlić lepiej korzystając z LED o różnych barwach i mocach.

Ustawienie oświetlenia wieńczy dzieło.

Jutro dzień klienta.

Przyjadą  ze swoimi eksponatami i będą je instalować do zwycięstwa.

A potem będą targi.

Projektant i nadzorca Tatjana Kobuszewska

Automaticon to dobre miejsce na stoisko. Zadzwoń ! Zbudujemy je razem!

 

Formularz kontaktowy

      zxc2000