Jak podnieść skuteczność stoiska reklamowego na targach?

Jak podnieść skuteczność stoiska reklamowego na targach?

Współczesny marketing stawia przede wszystkim na interakcje. Te na linii marka – klient pozwalają nawiązywać wiele narzędzi. Jednym z nich są targi. Udział w nich umożliwia nowych klientów i kontrahentów, zbudować pozytywny wizerunek firmy, a także zapaść w pamięć odwiedzającym. Jak jednak wyróżnić się na targach pośród tysięcy innych? Jakie są sposoby na podniesienie skuteczności stoiska targowego?

Jak podnieść skuteczność stoiska, Jak podnieść skuteczność stoiska reklamowego na targach?

Stoiska wystawiennicze – miejsce spotkań

Firmy decydujące się na udział w targach powinny pamiętać, że w evencie bierze udział duża ilość wystawców. Każdy stara się zaprezentować jak najkorzystniej i przygotowuje swoje stoisko zgodnie z najnowszymi standardami oraz najlepszymi praktykami. Aby się więc wyróżnić, konieczne jest podejście do budowy stoiska z dużą dozą kreatywności, pomysłowości i nie sztampowości. Aby przyciągnąć wzrok kontrahentów, stoisko wystawiennicze musi być nie tylko schludne i estetyczne, ale i wyposażone w niecodzienne rozwiązania. Do takich należy:

  • Niebanalne oświetlenie np. z podświetlanych kasetonów lub liter;
  • Zastosowanie nowoczesnych i multimedialnych rozwiązań np. ekranów LED;
  • Postawienie na stoiska o niecodziennej kubaturze, kolorze, kształcie np. nawiązującym do historii marki, jej wartości itp.

 

Jak podnieść skuteczność stoiska, Jak podnieść skuteczność stoiska reklamowego na targach?

Jak podnieść skuteczność stoiska targowego?

Ciekawe i oryginalne stoiska targowe same będą przyciągać wzrok i zachęcać do ich odwiedzenia. Kilkoma prostymi działaniami liczbę odwiedzających można jednak podnieść, a tym samym zwiększyć skuteczność stoiska wystawienniczego. Działania nakierowane na ten cel, warto rozpocząć już kilka tygodni, a nawet miesięcy przed datą eventu.

W pierwszej fazie najlepiej podejmować je online. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim poinformowanie w kanałach takich jak media społecznościowe, newsletter, blog, strona www, że w wydarzeniu będzie się uczestniczyć. Dobrym sposobem na zwiększenie grupy odbiorców komunikatu jest wykupienie płatnej reklamy np. na LinkedIn, Facebooku czy Instagramie. W reklamowaniu pomocny jest również influencer marketing. Pozwala on wykorzystać duże zasięgi, blogerów, instagramerów czy youtuberów.

Zainteresowanie wydarzeniem rozbudzi również aktywne komentowanie i udzielanie się na Facebooku organizatora targów. Profity zyskują także marki decydujące się na zostanie sponsorem wydarzenia. Takie działanie sprawi, że na stronie organizatora pojawi się wzmianka z logo, a nazwa firmy będzie też pojawiać się w informacjach prasowych i wszystkich materiałach promocyjnych.

 

Jak zainteresować odbiorców stoiskiem targowym?

Jak podnieść skuteczność stoiska, Jak podnieść skuteczność stoiska reklamowego na targach?

Zainteresowanie stoiskiem warto budować nie tylko przed, ale i na targach. Najlepiej to robić stawiając na oryginalną zabudowę, a także promując odwiedzającym rozrywkę i zabawę. Prostym we wdrożeniu, a zarazem niezwykle skutecznym sposobem przyciągnięcia uwagi są konkursy z nagrodami. Decydując się na taką formę promocji stoiska, warto zadbać o atrakcyjność nagród – dobrym pomysłem są np. bony podarunkowe czy kody rabatowe na zakupy w firmie.

Alternatywnym pomysłem dla konkursów jest rozdawanie drobnych upominków z logiem firmy. Najlepiej, kiedy są to produkty przydatne np. powerbanki czy pendrive, które w przeciwieństwie do ulotek nie trafią po kilku sekundach do kosza. W czasie wręczania gadżetów z odbiorcami dobrze jest nawiązać kontakt (np. poprosić o pozostawienie adresu mailowego) i każdego podchodzącego do stoiska traktować jak potencjalnego klienta firmy. Rozmowa zawsze musi być prowadzona na zasadzie dialogu, a nie monologu o zaletach produktu/usługi. Bardzo dobrym tłem do rozmów będzie też stoisko degustacyjne oferujące darmowy poczęstunek. Przekąski zawsze cieszą się dużą popularnością i wiele osób chętnie podchodzi je skosztować.

 

Stoiska live cooking z warsztatami kulinarnymi najszybciej przełamują lody.Jak podnieść skuteczność stoiska, Jak podnieść skuteczność stoiska reklamowego na targach?

 

Takim elementem który przyciąga wzrok jest ruch. Choć to jest niewidoczne na fotografii wiatraki pracują. Jak podnieść skuteczność stoiska, Jak podnieść skuteczność stoiska reklamowego na targach?

Tatjana Kobuszewska, TRK System