Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego?

Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego?

Udział w targach branżowych to dla firmy duża szansa. Ich efektem może być zarówno poprawienie wyników sprzedażowych, jak i wizerunkowych. Aby tak jednak było, do wydarzenia trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawą jest budowa stoiska – profesjonalnego, a jednocześnie przyciągającego wzrok i budzącego zainteresowanie. Ze względu na czasochłonność i skomplikowanie to zadanie najlepiej powierzyć zewnętrznej firmie. Jak wybrać taką, która stworzy stoisko na miarę potrzeb i oczekiwań brandu?

Dlaczego warto powierzyć budowę stoiska targowego profesjonalistom?

Budowa stoiska targowego, Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego?Stoisko targowe w 80% odpowiada za sukces marki na targach. Dobrze zaprojektowane i wybudowane przyciągnie wzrok odwiedzających, zachęci do zapoznania się z ofertą i na długo zapadnie w pamięć. Wiedząc, jaką rolę odgrywa ono w prezentacji firmy, jego budowie trzeba poświęcić dużo czasu i uwagi. Ze względu na skomplikowanie procesu samodzielna budowa w przypadku większości firm nie wchodzi w grę. Rozwiązaniem jest powierzenie jej profesjonalnemu zewnętrznemu wykonawcy. Dlaczego ważne jest, aby był on ekspertem?

Ponieważ skuteczne stoisko to te wykorzystujące najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania, prezentujące się profesjonalnie, a jednocześnie przyciągające wzrok. Specjaliści wiedzą też jak dopasować stoisko do charakteru wydarzenia, branży oraz celu stawianego przed zabudową.

Jak wybrać dobrą firmę budującą stoiska targowe?

Firm zajmujących się budową stoisk na targi nie brakuje. Przed podpisaniem umowy o współprace zawsze jednak trzeba sprawdzić, czy przedsiębiorstwo jest tym profesjonalnym. Pierwszym krokiem jest zawsze upewnienie się, że firma działa zgodnie z prawem, czyli jest zarejestrowana, ma numer NIP, adres itp. Dobrze jest też ustalić, czy współpraca będzie opierać się na umowie pisemnej, jakie są terminy i sposoby rozliczeń.

Kolejną istotną kwestią jest zakres działania firmy. Stoiska konferencyjne budowane są bowiem w różny sposób. Do najpopularniejszych należą te modułowe (systemowe), nie wszystkie przedsiębiorstwa jednak je wykonują. Niektóre w swojej ofercie posiadają tylko zabudowę stolarską, która jest droższa i mniej praktyczna. Marki, którym zależy na uniwersalnych rozwiązaniach, powinny wybierać wykonawców posiadających w asortymencie stoiska systemowe. Jednakże system ma swoje ograniczenia. Tu mimo wygody (względnej) należy uwzględnić wszystkie okoliczności. 

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budującą stoisko na targi?

Mając na uwadze, to jak ważny jest wygląd i wyposażenie zabudowy, przed rozpoczęciem współpracy konieczne jest też sprawdzenie portfolio wykonawcy. Dobrze, jeśli pojawia się w nim zabudowa z branży lub z wydarzenia o podobnym charakterze. Jest to potwierdzenie, że wykonawca zna specyfikę rynku i wie jakie rozwiązania zastosować, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.

Budowa stoiska targowego, Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego?

Analizując portfolio, dobrze też zwrócić uwagę na innowacyjność tworzonych projektów. Pozytywnym znakiem jest umieszczanie w nich rozwiązań inspirowanych najnowszymi trendami, kreatywnych i nietuzinkowych. In plus należy zaliczyć obecność na stoiskach fotobudek, przestrzennych napisów, elementów wirtualnej rzeczywistości, interaktywnych podłóg, infokiosków, ekranów dotykowych, wielkoformatowych wyświetlaczy, a także zabudowy w niestandardowych kształtach i formach. Wystrzegać należy się natomiast wykonawców budujących sztampowe stoiska – takie same dla każdego klienta.

Jaka firma kompleksowo przygotuje przedsiębiorstwo do targów?

Przygotowanie firmy do targów to proces składający się z kilkunastu kroków. Samo zaprojektowanie stoiska i jego budowa to nie wszystko. Profesjonalne firmy nie ograniczają się tylko do tych usług, a zapewnia kompleksową pomoc. Oznacza to, że zajmują się także wyposażeniem, przygotowaniem niezbędnych instalacji, transportem na miejsce wydarzenia, montażem, demontażem, magazynowaniem stoiska po zakończonym evencie. Dodatkowe usługi obejmować mogą również przygotowanie cateringu, zatrudnienie hostess, udekorowanie stoiska czy zorganizowanie na nim konkursów, zabaw.

Budowa stoiska targowego, Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego?