TRK System

Stoiska targowe – trendy na sezon 2023

Marketing wystawienniczy tak samo jak każda forma promocji podlega trendom i modom. Te podpowiadają, jak mają wyglądać nowoczesne i budzące zainteresowanie stoiska. Czym zaskoczą one w 2023 roku? Co jest obecnie na topie? Zobacz, jakie rozwiązania wykorzystać budując stoiska targowe w 2023 roku.

 

trksystem.com-smeg-na-targach-eurogastro-2023-trk-system-i-tatjana-kobuszewska-smeg-eurogastro-2023-9

Najważniejsze trendy w budowie stoisk targowych 2023

Trendów, według których budowane będą nowoczesne stoiska targowe 2023, jest wiele, na czoło wysuwają się jednak dwa. Nie są one nowością, a kontynuacją mód z poprzednich lat. Pierwszym z wartych uwagi trendów jest wykorzystywanie innowacyjnych technologii w projektowaniu stoisk. Standardem w tym roku będą elementy wirtualnej rzeczywistości, interaktywne ekrany augmented reality, systemy dźwiękowe i oświetleniowe. Nowością będą natomiast technologie umożliwiające interakcje z ofertą w czasie rzeczywistym. W 2023 roku klient z produktem zapoznać będzie się mógł np. z pomocą aplikacji mobilnej, a nawet… robota, który będzie nawiązywał kontakt z odwiedzającymi.

Rolą innowacyjnych rozwiązań będzie również proponowanie zwiedzającym nowych doświadczeń i skupienie się na przeżyciach. W tym sezonie nowoczesne stoiska stawiać będą na interakcję z klientami i pokazywanie im swoich produktów w sposób bardziej angażujący. Stoiska targowe są projektowane w taki sposób, aby klienci mogli na własnej skórze przetestować produkty, zobaczyć ich działanie i zrozumieć ich korzyści. W ten sposób firmy tworzą bardziej emocjonalne i osobiste doświadczenia, które zostają dłużej w pamięci klientów.

Stoiska targowe trendy. Materiały, kolory, układy – jakie stoiska targowe są modne w 2023 roku?

Aktualne trendy w projektowaniu stoisk targowych dotyczą zarówno układów i metrażów, jak i wykorzystywanych materiałów oraz kolorów. Oto najpopularniejsze i najmodniejsze z rozwiązań.

 • Lekkie materiały. W 2023 roku stoiska targowe buduje się z lekkich materiałów takich jak pianki, pleksi, aluminium, płótno. Powstające z nich konstrukcje nie tylko nie wiele ważą, ale i są łatwe w transporcie, montażu i demontażu. Pozwala to oszczędzić czas i pieniądze, przy jednoczesnym niepomijaniu estetyki zabudowy.
 • Kształty. Firmy w tym roku inwestują w nietypowe kształty, wykorzystując przestrzeń w sposób kreatywny. Modne są stoiska w kształcie piramidy, kopuły lub igloo.
 • Kolory. Pierwsze co dostrzegamy to kolory – to dlatego w 2023 roku są one ważnym trendem w branży wystawienniczej. W obecnym sezonie szarości, brązy i beże zastępują barwy odważniejsze i kontrowane połączenia. Na topie jest zestawienie bieli i czerni, a także sięganie po neonowe barwy.
 • Elastyczny układ. Obecny sezon przekonuje, że stoisko nie musi być bohaterem, tylko jednej imprezy. Promowany elastyczny układ oznacza, że zabudowa może być dopasowywana do różnych wielkości i kształtów, a przez to wykorzystywana na wielu branżowych wydarzeniach.
 • Personalizacja. W tym roku zauważyć możemy, że firmy coraz częściej stawiają na indywidualne podejście do projektowania stoisk. W praktyce oznacza to, że dostosowują je do swoich potrzeb i celów biznesowych. Personalizacja obejmuje nie tylko wygląd stoiska, ale także treści prezentowane na nim, takie jak filmy, animacje i grafiki. Wszystko to ma na celu przyciągnięcie uwagi zwiedzających i pokazanie unikalnego wizerunku firmy.
 • Ekologia. Bycie eko to trend, który od kilku lat staje się coraz popularniejszy. W tym roku zaobserwować można go również w branży wystawienniczej. Przejawia się on zastosowaniem w zabudowie naturalnych materiałów takich jak drewno czy papier. Firmy zaczynają także coraz bardziej dbać o minimalizację odpadów i stosowanie energii odnawialnej.
 • Jeżeli chcesz bym zaprojektowała ci stoisko, to zadzwoń! TatjanaKobuszewska
 • easy_image_gallery gallery=”677″]Stoisko konferencyjno reklamowe Axpo. W pełni chwały. Projekt stoiska i nadzór Tatjana Kobuszewska TRK System

  Formularz kontaktowy

   Prosimy o pozostawienie danych kontaktowych, aby nasi pracownicy mogli odpowiedzieć na Państwa zapytanie.