TRK System

Stoiska targowe — jak je wybrać?

Udział w branżowych targach wymaga wielu tygodni przygotowań. Znaczna część czasu poświęcona jest zaprojektowaniu i budowie stoiska, na którym marka będzie się prezentować na wydarzeniu. Jego wybór nie jest jednak łatwy. O to, jakie stoisko targowe wybrać pytają przede wszystkim targowi debiutanci. Zobacz, który typ zabudowy cieszy się największą popularnością i jakie są wady i zalety poszczególnych systemów.

Sukces zależy od stoiska

Wybór stoiska targowego jest jednym z kluczowych kwestii w przygotowywaniu się do wydarzeń branżowych: targów, konferencji, eventów. Jak wskazują liczne badania, aż 80% sukcesu na targach zależy od wyglądu stoiska oraz sposobu prezentacji produktu. Największe korzyści odnoszą wystawcy, którzy posiadają zabudowę wyróżniającą się na tle konkurencji, umożliwiające interakcje z odbiorcami, wyposażone w nowoczesne technologie, o spójnym designie. Na takie rozwiązania pozwalają zarówno systemowe, jak i indywidualne stoiska targowe.

Indywidualne czy systemowe – jakie stoisko targowe wybrać?

Stoiska targowe mogą być bardzo różne. Wyróżnia się m.in. te wyspowe, czołowe, narożne, rzędowe. Zabudowę dzieli się jednak nie tylko ze względu na miejsce jej montażu. Popularny jest również podział na zabudowę systemową oraz tą tworzoną na indywidualne zamówienie. Większą popularnością cieszy się ta pierwsza, której liczne zalety idą w parze z atrakcyjną ceną. Stoiska systemowe nazywane też modułowymi nad innymi konstrukcjami mają przewagę pod względem kreatywności aranżacji, wagi, mobilności. Ich zaletą jest również fakt, że można je wykorzystać nie tylko podczas jednego eventu. Wynika to z tego, że ewentualne przearanżowanie, a także sam montaż i demontaż są szybkie oraz proste. Takimi zaletami nie można się cieszyć w przypadku zabudowy indywidualnej. Projektowana jest ona na jedno wydarzenie i jej ponowne użycie jest praktycznie niemożliwe.

Stoisko targowe Makro. Stoisko FOOD-to-GO. Prezentacja marek własnych. Prezentacja na paletach, w klimacie hali Makro. Projekt stoiska  i nadzór  Tatjana Kobuszewska TRK System

 

Jak wyróżnić stoisko systemowe na targach?

Stoiska systemowe świetnie sprawdzają się na targach i innego rodzaju branżowych wydarzeniach. Pozwalają na niezwykle kreatywne aranżacje i wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Oprócz standardowego wyposażenia takiego jak potykacze, stojaki, roll-upy czy ekspozytory uzupełnić można je o interaktywne ściany i podłogi, totemy, fotobudki, dodatkowe ekrany, kioski multimedialne, interaktywne prezentacje, elementy rozszerzonej rzeczywistości, elementy świetlne, oświetlenie LED i wiele innych. Tak naprawdę więc wygląd i wyposażenie zabudowy targowej systemowej ograniczają jedynie wyobraźnia i kreatywność działu projektowego.

Stoisko systemowe wyróżnić można nie tylko wyposażeniem, ale i samym designem. Wykonywane mogą być one w różnej kolorystyce, posiadać ścianki działowe, nietypowy kształt czy zróżnicowany metraż. Rozbudowana zabudowa podzielona może być nawet na kilka stref i zapewniać zarówno przestrzeń do indywidualnych spotkań, jak i zabawy czy ogólnego zapoznania się z ofertą. To, jak będzie wyglądać stoisko systemowe i z czego będzie się składać bez problemu można dopasować do specyfiki wydarzenia, branży, identyfikacji wizualnej marki, a także posiadanego przez nią budżetu.

Wszystko zaczyna się od projektu

Wybór typu stoiska targowego nie jest łatwy. Od tego właściwego w dużej mierze zależy powodzenie na targach. Decyzję warto więc omówić z ekspertami specjalizującymi się w budowie zabudowy targowej. Powierzenie im projektu pozwoli otrzymać stoisko dopasowane do specyfiki wydarzenia i wymogów hali targowej, a także zgodnymi z najnowszymi trendami.

Przychodząc do firmy projektującej i budującej stoisko musimy wiedzieć co chcemy eksponować: produkty? Idee?

Od tego zależy w dużej mierze kształt stoiska.

Ekspozycja produktów jest powierzchniochłonna.  tak by ciasnota nie przysłoniła zalet towarów.

Ekspozycja idei wymaga dobrego pomysłu który powstaje w ścisłej współpracy między działem marketingu firmy zamawiającej i firmy wykonującej stoisko.

Stoisko targowe Makro. Targi Eurogastro. Tatjana Kobuszewska TRK System

Wasz projektant Tatjana Kobuszewska TRk System

Zadzwoń! Zbudujemy stoisko razem!

    Formularz kontaktowy

      Prosimy o pozostawienie danych kontaktowych, aby nasi pracownicy mogli odpowiedzieć na Państwa zapytanie.