Jak to się robi? Stoisko targowe, od podłogi po pełen blask.
TRK System » Blog » Jak to się robi? Stoisko targowe, od podłogi po pełen blask.
Zamów wycenę:
TRK System » Blog » Jak to się robi? Stoisko targowe, od podłogi po pełen blask.
Stoisko targowe od narodzin do rozkwitu.
Stoisko targowe, które poczyna się w głowach wystawców i projektantów, by zaistniało musi się narodzić.
Jest to najbardziej owiany tajemnicą proces, skrywający się w mroku „dni montażowych”.
Chciałabym zapoznać Was z tym procesem, ponieważ trwa on krótko i rzadko jest widywany przez zamawiającego stoisko.
Na podłodze hali targowej są rozmieszczone znaczniki (tu niestety słabo widoczne) które wyznaczają terytorium stoiska i są naszą przestrzenią do zagospodarowania. Ważne by by dokładnie sprawdzić jak umieszczony jest front stoiska i czy jest we właściwym miejscu. Widziałam takie przypadki że źle wydrukowany plan lub pośpiech przy jego interpretacji powodował wybudowanie zabudowy odwróconej np. o 180 stopni.
Table of Contents
ToggleA teraz wjeżdża wykładzina lub podłoga.
Nie mam zdjęcia które pokazywałoby tylko wykładzinę. Pewnie dlatego że jest ona błyskawicznie pokrywana folią zabezpieczającą i natychmiast wjeżdżają na nią wcześniej przygotowane elementy. Jak na zdjęciu obok.
Z podłogą lub podestem rzeczy mają się inaczej .
Podłoga/podest stoiska targowego często wykorzystujemy jako miejsce w którym ukrywamy instalacje stoiska .
Przeważnie jest to instalacja elektryczna, ale przy stoiskach z warsztatami kulinarnymi kryje się tam instalacja hydrauliczna i kanalizacyjna. Na fotografii poniżej widzimy bardzo pomysłową podłogę umożliwiającą rozłożenie instalacji elektrycznej w korytkach tworzonych przez kostki podłogi. Kostki następnie są pokrywane dowolnymi panelami lub twardą wykładziną.
To niezamierzenie doskonałe zdjęcie ukazuje w jaki sposób stoisko targowe zyskuje oświetlenie ogólne. Każda hala targowa ma pod stropem lub dachem możliwość podwieszenia lekkich konstrukcji podtrzymujących oświetlenie stoisk. Te konstrukcje to zrobione z lekkich materiałów „belki” z racji kształtu nazywane trilockiem.
Trilock, Trilok to: przestrzenna trójkątna kratownica dostępna w różnych długościach, z łącznikami umożliwiającymi łączenie ich w dowolne kształty.
Ze względu na swoją lekkość i stabilność spełnia wszelkie warunki by zostać podstawą nośną reflektorków oświetlających stoisko.
Rewolucja led pozwoliła na znacznie lepsze oświetlenie stoisk. Dziś duże moce „punktowców” oświetlających wybrane obszary, czy lampy odpowiadające za światło ogólne są skuteczniejsze niż w przeszłości. A tak że ich lekkość i mniejsze wydzielanie ciepła powoduje że LED praktycznie wyparł spotykane jeszcze tu i ówdzie oświetlenie żarowe.
Widoczne tu łańcuchy są elementem napędowym wciągarek na których wiszą triloki ( tu w odmianie quadro) z lampami. W czasie podnoszenia wydają charakterystyczny odgłos zwiastujący zbliżający się koniec montażu, a po targach początek demontażu.
Łańcuchy chowane są w torbach zamocowanych przy stropie tuż koło mechanizmu wciągarki. Oczywiście wciągarki jak praktycznie wszystko na targach muszą mieć certyfikaty. Dlatego utarło się że wciągarki (certyfikowane) dostarcza hala.
Teraz wjeżdżają elementy zabudowy . Zasadniczo, elementem zabudowy stoiska może być dowolny przedmiot z dowolnego materiału, ważne by przy jego pomocy uzyskać lub podkreślić przesłanie stoiska. Materiały muszą spełnić jeden warunek: muszą mieć certyfikat o niepalności lub trudnopalności.
Na załączonym obrazku widzimy przygotowane wcześniej, na warsztacie firmy wystawienniczej. elementy zabudowy stoiska . Można je nazwać klasycznymi. To płyty MDF i HDF i meblowa płyta wiórowa.
Zamów wycenę